ایـــران تبلیغ

تارنمای جــامـع نیازمنــدی های ایـــــــران و خرید و فروش اینترنتی

تصویر شماره تمیز کردن شیرآلات بهداشتی
اخبار | ایران تبلیغ پنجشنبه 2 اسفند 1397 2802بازدید

تمیز کردن شیرآلات بهداشتی

تمیز کردن شیرآلات بهداشتی و ظرفشویی کار بسیار سختی  نمی باشد. شما به راحتی می توانید با چند ترفند خانگی شیرآلات منزل تان را مانند روز اول برق بیاندازید.

شیر آلات بخش مهمی از بخش های دکوراسیون خانه را به خود اختصاص می دهند و براق بودن شیرهای آب می تواند نشانه  از پاکی و تمیزی نیز باشد. البته دقت داشته باشید که برای تمیز کردن این بخش باید نکات خاصی را نیز رعایت بکنید.

تمیز کردن شیرآلات بهداشتی ، روش های مختلف تمیز کردن

 لکه‌های کوچک سفید روی شیر آب، براقی و شفافیت را از بین می‌برند و دلیل پیدایش این لکه ها بر اثر رسوب کردن مواد معدنی موجود در آب بر سطح شیر آب یا لوله‌های پایین آن بوجود می آید. قبل از هر چیزی تاکید می گردد به هیچ عنوان از پاک کننده های اسیدی و شیمیایی نظیر جوهر نمک، وایتکس و سیم های ظرفشویی استفاده  نکنید که باعث از بین رفتن پوشش نیکل شده و شیرآلات را از شرایط ضمانت خارج می کند.

تمیز کردن شیرآلات بهداشتی ، محلول آب و صابون

 بهترین راه برای شستشوی شیرآلات استفاده از محلول آب و صابون است که رنگ طبیعی آنها را حفظ می کند و باعث براق شدن می شود. بهتر  می باشد از اسکاج های نرم و اسفنجی استفاده کنید تا خطی روی آن ها ایجاد نشود.

 برای جلوگیری از جرم گرفتن شیر آلات شستن پی در پی آن در پایان هر روز و خشک نمودن توسط حوله ای نرم لازم است.

حتی آب خالص هم قادر به پاک کردن شیرآلات  می باشد در صورتی که این شستشو مداوم و روزانه باشد ولی باز هم در صورتی که از مواد شوینده ساده استفاده کنید بهتر می باشد.

تمیز کردن شیرآلات بهداشتی ، سرکه سفید

 سرکه (ترجیحاً سفید) یکی از مواد طبیعی  می باشد که می توانید از آن استفاده کنید. بسیاری از افراد باتجربه محلول سرکه و آب را بهترین تمیز کننده و براق کننده شیر آلات می دانند. برای پاک کردن این رسوبات یک حوله کاغذی را کاملا به سرکه آغشته بکنید.

 

حوله کاغذی را دور محل لکه‌ها بپیچید و ۱۰ دقیقه صبر بکنید و سپس لکه‌ها را با استفاده از یک حوله کاغذی خشک به راحتی پاک بکنید. فقط توجه داشته باشید که استفاده از سرکه به علت خاصیت اسیدی بودن آن می تواند باعث از بین رفتن رنگ شیرهای آب رنگی و شیرهای برنجی بشود.

 

در صورتی که از شیرهای بی رنگ و معمولی رایج استفاده می‌کنید، می‌توانید با خیال راحت از سرکه به عنوان یک براق کننده قوی برای پاک کردن رسوبات به جای مانده بر روی شیرهای آب استفاده کنید.

تمیز کردن شیرآلات بهداشتی  ، سرویس بهداشتی

نکته بسیار مهم

اگر برای تمیز کردن سرویس خود از جوهر نمک استفاده بکنید قبل ریختن جوهر نمک حتما روی شیر را با پلاستیک بپوشانید زیرا دود جوهر نمک رنگ شیرآلات را کاملا از بین می برد.

 

برای استفاده از جوهر نمک در سرویس بهداشتی بعد از ریختن جوهر نمک در محیط درب آن را نبندید و سریع محیط را بشویید زیرا گاز و دود جوهر نمک رنگ شیرآلات را از بین می برد.

 

آقای تبلیغ